UI Suite Bootstrap (5.1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (97 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Download
sv: Ladda ned

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Container
sv: Grupp

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Manage
sv: Hantera

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Create
sv: Skapa

en: Revert to defaults
sv: Återgå till standardinställningarna

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Footer
sv: Sidfot

en: Filter
sv: Filtrera

en: Up
sv: Upp

en: Example
sv: Exempel

en: Navigation
sv: Navigering

en: Color
sv: Färg

en: Log in
sv: Logga in

en: Last
sv: Sista

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: Tools
sv: Verktyg

en: Close
sv: Stäng

en: First
sv: Första

en: Revert
sv: Återställ

en: Cart
sv: Varukorg

en: New
sv: Ny

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Restore
sv: Återställ

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Available components
sv: Tillgängliga komponenter

en: Download feature
sv: Ladda ned feature

en: Pagination
sv: Paginering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Discard changes
sv: Ignorera ändringar

en: Sort descending
sv: Sortera fallande

en: Sort ascending
sv: Sortera stigande

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Hide summary
sv: Dölj sammanfattning

en: Edit summary
sv: Redigera sammanfattning

en: Update style
sv: Uppdatera stil

en: Add effect
sv: Lägg till effekt

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Subscribe to @title
sv: Prenumerera på @title

en: Your shopping cart is empty.
sv: Din varukorg är tom.

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: You have unsaved changes.
sv: Du har ändringar som inte sparats.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: Install and set as default
sv: Installera och ställ in som förvalt

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto
