UI Suite Bootstrap (5.2.0-beta3) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Download
mr: डाउनलोड

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Container
mr: प्रभाग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to parent page
mr: वऱच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Updated
mr: सुधारित

en: Upload
mr: अपलोड

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Filter
mr: गाळणी

en: Example
mr: उदाहरण

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Install and set as default
mr: इन्स्टॉल करा व मूलभूत असे ठरवा
