UI Suite Bootstrap (5.2.0-beta4) - en to ro translation catalogue (88 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Container
ro: Recipient

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Manage
ro: Administrați

en: Updated
ro: Actualizat

en: Upload
ro: Încarcă

en: Configure
ro: Configurează

en: Create
ro: Crează

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Footer
ro: Subsol

en: Filter
ro: Filtru

en: Up
ro: Sus

en: Example
ro: Exemplu

en: Navigation
ro: Navigator

en: Color
ro: Culoare

en: Last
ro: Ultimul

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Install
ro: Instalare

en: Tools
ro: Instrumente

en: Close
ro: Închideți

en: First
ro: Primul

en: Revert
ro: Revenire

en: Cart
ro: Coş

en: New
ro: Nou

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Restore
ro: Restaurează

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Discard changes
ro: Renunțare la modificări

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: Slate
ro: Ardezie

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Hide summary
ro: Ascunde rezumat

en: Edit summary
ro: Editează rezumat

en: Update style
ro: Actualizare stil

en: Add effect
ro: Adăugare efect

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Subscribe to @title
ro: Abonează-te la @title

en: Your shopping cart is empty.
ro: Coșul dumneavoastră de cumpărături este gol.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: Install and set as default
ro: Instalează și setează ca implicit

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Order summary
ro: Rezumat comandă
