UI Suite Bootstrap (5.2.0-beta5) - en to am translation catalogue (45 entries)

en: Home
am: ቤት

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Next
am: ቀጣይ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: Configure
am: ውቀር

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Color
am: ቀለም

en: Log in
am: ግባ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
