UI Suite Bootstrap (5.2.0-rc1) - en to ja translation catalogue (99 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Download
ja: ダウンロード

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Container
ja: コンテナー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Manage
ja: 管理

en: Updated
ja: 更新

en: Upload
ja: アップロード

en: Configure
ja: 設定

en: Create
ja: 作成

en: Revert to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Footer
ja: フッター

en: Filter
ja: フィルター

en: Up
ja: 上へ

en: Example
ja: 例

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Color
ja: 色

en: Log in
ja: ログイン

en: Last
ja: 最後

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Install
ja: インストール

en: Tools
ja: ツール

en: Close
ja: 閉じる

en: First
ja: 最初

en: Revert
ja: 戻す

en: Cart
ja: カート

en: New
ja: 新

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Tabs
ja: タブ

en: Apply
ja: 適用

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Restore
ja: 復元

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Available components
ja: 利用可能なコンポーネント

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Discard changes
ja: 変更を破棄

en: Sort descending
ja: 降順で並び替え

en: Sort ascending
ja: 昇順で並び替え

en: Slate
ja: スレート

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Library
ja: ライブラリー

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Hide summary
ja: 概要を隠す

en: Edit summary
ja: 概要を編集

en: Update style
ja: 更新スタイル

en: Add effect
ja: エフェクトの追加

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Subscribe to @title
ja: @title を購読

en: Your shopping cart is empty.
ja: ショッピングカートは空です。

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Available styles
ja: 利用できるスタイル

en: You have unsaved changes.
ja: 変更はまだ保存されていません。

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Install and set as default
ja: インストールしてデフォルトに設定

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Order summary
ja: 注文の概要
