UI Suite Bootstrap (5.2.0) - en to cs translation catalogue (81 entries)

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Download
cs: Stáhnout

en: unpublished
cs: skryto

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: Container
cs: Kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: Manage
cs: Správa

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Upload
cs: Nahrát

en: Configure
cs: Nastavení

en: Create
cs: Vytvořit

en: Footer
cs: Patička

en: Filter
cs: Filtr

en: Up
cs: Nahoru

en: Example
cs: Příklad

en: Navigation
cs: Navigace

en: Color
cs: Barvy

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Last
cs: Poslední

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Close
cs: Zavřít

en: First
cs: První

en: Revert
cs: Vrátit

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: New
cs: Nové

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Apply
cs: Použít

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Restore
cs: Obnova

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Local
cs: Místní

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Primary
cs: Primární

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Available components
cs: Dostupné komponenty

en: Discard changes
cs: Zahodit změny

en: Sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Library
cs: Knihovna

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Hide summary
cs: Skrýt souhrn

en: Edit summary
cs: Upravit souhrn

en: Update style
cs: Aktualizovat styl

en: Add effect
cs: Přidat efekt

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Your shopping cart is empty.
cs: Váš košík je prázdný.

en: You have unsaved changes.
cs: Máte neuložené změny.

en: Install and set as default
cs: Nainstalovat a nastavit jako výchozí
