UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Legal
uk: Правила сайту

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Contact
uk: Контакт

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Jobs
uk: Завдання

en: Company
uk: Компанія

en: Example
uk: Приклад

en: Advertisement
uk: Оголошення

en: Security
uk: Безпека

en: Links:
uk: Посилання:

en: Features
uk: Властивості

en: Sidebar
uk: Панель

en: Services
uk: Служби

en: Twitter
uk: Твітер

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Available components
uk: Доступні компоненти

en: Slot
uk: Позиція

en: Form settings
uk: Налаштування форми

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Design
uk: Дизайн

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Apps
uk: Програми

en: Terms of use
uk: Умови використання

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Branding
uk: Брендування

en: Social
uk: Суспільний

en: Top Bar
uk: Верхня панель

en: About us
uk: Про нас

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Replaces
uk: Заміщує

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
