UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha4) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Contact
da: Kontakt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Footer
da: Sidefod

en: Company
da: Virksomhed

en: Example
da: Eksempel

en: Advertisement
da: Reklame

en: Security
da: Sikkerhed

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Available components
da: Tilgængelige komponenter

en: Form settings
da: Formularer

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Terms of use
da: Betingelser

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
