UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Name
fr: Nom

en: Legal
fr: Conditions Générales d'Utilisation (CGU)

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Footer
fr: Pied de page

en: Jobs
fr: Travaux

en: Company
fr: Société

en: Example
fr: Exemple

en: Advertisement
fr: Publicité

en: Security
fr: Sécurité

en: Links:
fr: Liens :

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Available components
fr: Composants disponibles

en: Slot
fr: créneau

en: Form settings
fr: Paramètres du formulaire

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Pricing
fr: Tarifs

en: Apps
fr: Applications

en: Terms of use
fr: Conditions d'utilsation

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Available styles
fr: Styles disponibles

en: Top Bar
fr: Barre de haut de page

en: About us
fr: À propos de nous

en: Explore
fr: Explorer

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Replaces
fr: Remplace

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Privacy policy
fr: Politique de confidentialité

en: Cookie policy
fr: Politique sur le stockage des cookies
