UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Contact
id: Kontak

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Example
id: Contoh

en: Security
id: Keamanan

en: Features
id: Fitur

en: Services
id: Layanan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: About us
id: Tentang kami

en: Explore
id: Jelajahi

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
