UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha5) - en to el translation catalogue (28 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Company
el: Εταιρία

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Links:
el: Σύνδεσμοι:

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: Slot
el: Σχισμή

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Terms of use
el: Όροι χρήσης

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη
