UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Contact
fa: تماس

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Company
fa: شرکت

en: Security
fa: امنیتی

en: Links:
fa: پیوندها:

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Form settings
fa: تنظیمات فرم

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Terms of use
fa: توافق‌نامه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
