UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Contact
it: Contatto

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Company
it: Azienda

en: Example
it: Esempio

en: Advertisement
it: Inserzione

en: Security
it: Sicurezza

en: Features
it: Funzionalità

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Available components
it: Componenti disponibili

en: Form settings
it: Impostazioni maschera

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Terms of use
it: Termini di utilizzo

en: Highlighted
it: Evidenziato
