UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: Contact
oc: Contacte

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Company
oc: Societat

en: Example
oc: Exemple

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: Services
oc: Servicis

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia
