UI Suite DSFR (1.0.0-beta7) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Search
ru: Поиск

en: Container
ru: Контейнер

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Menu
ru: Меню

en: Options
ru: Опции

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Bottom
ru: Снизу

en: Footer
ru: Подвал

en: Example
ru: Пример

en: Close
ru: Закрыть

en: Accept
ru: Принять

en: Color scheme
ru: Цветовая схема

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Search form
ru: Форма поиска

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Personalize
ru: Персонализировать

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора
