UI Suite DSFR (1.1.0) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Search
hr: Pretraga

en: Container
hr: Kontejner

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Menu
hr: Izbornik

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Bottom
hr: Dno

en: Footer
hr: Podnožje

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice
