UI Suite DSFR (1.14.2) - en to bo translation catalogue (23 entries)

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Homepage
bo: གཙོ་ངོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Top
bo: འགོ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Color scheme
bo: ཁ་དོག་སྡེབ་ཁ

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Fluid
bo: གཡོ་འགུལ་ཅན་གྱི་བཀོད་པ།

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Main page content
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་ཐོག་གི་ནང་དོན
