UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Footer
fr: Pied de page

en: Example
fr: Exemple

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Available components
fr: Composants disponibles

en: Slot
fr: créneau

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Header title
fr: Titre de l'en-tête

en: @current of @total
fr: @current sur @total

en: Available styles
fr: Styles disponibles
