UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Label
de: Beschriftung

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Footer
de: Fußzeile

en: Example
de: Beispiel

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Available components
de: Verfügbare Komponenten

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Header title
de: Kopfzeilentitel

en: @current of @total
de: @current von @total

en: Available styles
de: Verfügbare Stile
