UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
