UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Example
id: Contoh

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: @current of @total
id: @current dari @total
