UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Example
it: Esempio

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Available components
it: Componenti disponibili

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: @current of @total
it: @current di @total
