UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Example
pt: Exemplo

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Available components
pt: Componentes disponíveis

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: @current of @total
pt: @current de @total
