UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Footer
ro: Subsol

en: Example
ro: Exemplu

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: @current of @total
ro: @current din @total
