UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Example
tr: Örnek

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: @current of @total
tr: @current / @total
