UI Suite Material (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Example
uk: Приклад

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Available components
uk: Доступні компоненти

en: Slot
uk: Позиція

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Header title
uk: Заголовок верхнього колонтитула

en: @current of @total
uk: @current з @total
