UI Suite USWDS (4.0.2) - en to fi translation catalogue (64 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: Search
fi: Etsi

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Help
fi: Ohje

en: Menu
fi: Valikko

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Options
fi: Valinnat

en: Create
fi: Luo

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Search settings
fi: Haun asetukset

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Phone
fi: Puhelin

en: Example
fi: Esimerkki

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Last
fi: Viimeinen

en: Close
fi: Sulje

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Completed
fi: Valmis

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: New
fi: Uusi

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: Step
fi: Askel

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Your email address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: mobile
fi: mobiili

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: desktop
fi: työpöytä

en: Status: @status
fi: Tila: status

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: tablet
fi: tabletti

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
