UI Suite USWDS (4.0.3) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Help
ar: مساعدة

en: Menu
ar: القائمة

en: Updated
ar: التحديث

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Options
ar: الخيارات

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Search settings
ar: إعدادات البحث

en: Medium
ar: متوسط

en: By
ar: بواسطة

en: Basic
ar: الأساسي

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Last
ar: الأخيرة

en: Close
ar: إغلاق

en: First
ar: الأولى

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: New
ar: جديد

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Your email address
ar: عنوان بريدك الإلكتروني

en: mobile
ar: الهاتف المحمول

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم

en: Site information links
ar: روابط معلومات الموقع
