UI Suite USWDS (4.0.3) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Search settings
fa: تنظیمات جستجو

en: Medium
fa: متوسط

en: Phone
fa: تلفن

en: By
fa: توسط

en: Basic
fa: پایه

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Last
fa: آخرین

en: Links:
fa: پیوندها:

en: Close
fa: بستن

en: First
fa: اولین

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Sign up
fa: عضویت

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Your email address
fa: آدرس پست الکتونیکی شما

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: Links related to the active user account
fa: پیوندهای مربوط به حساب کاربری فعال

en: Site information links
fa: پیوندهای اطلاعات سایت

en: Site section links
fa: پیوندهای بخش‌های سایت
