UI Suite USWDS Paragraphs (4.0.1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: On
fa: روشن

en: error
fa: خطا

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: link
fa: پیوند

en: Error
fa: خطا

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Heading
fa: عنوان

en: Success
fa: موفقیت

en: Warning
fa: هشدار

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Media
fa: رسانه

en: help
fa: راهنما

en: flag
fa: علامت

en: comment
fa: دیدگاه

en: cancel
fa: لغو

en: info
fa: اطلاعات

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Alert
fa: هشدار

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.
