UIkit (8.x-2.10) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: new
ja: 新規

en: Search
ja: 検索

en: Container
ja: コンテナー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Tools
ja: ツール

en: Changed
ja: 変更済

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Drag to re-order
ja: ドラッグして並べ替え

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ja: 行の並べ順をドラッグ＆ドロップではなく数値の入力により行う。

en: Show row weights
ja: 行のウェイトを表示する

en: Hide row weights
ja: 行のウェイトを隠す

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Page margin
ja: ページ マージン

en: Last page
ja: 最終ページ

en: You have unsaved changes.
ja: 変更はまだ保存されていません。

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
