UIkit (8.x-3.5) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Other
it: Altro

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Tools
it: Strumenti

en: Select all rows in this table
it: Seleziona tutte le righe in questa tabella

en: Deselect all rows in this table
it: Deseleziona tutte le righe in questa tabella

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: No style
it: Nessuno stile

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
