UIkit (8.x-3.5) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: new
ro: nou

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Layout
ro: Prezentare

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Other
ro: Altele

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Tools
ro: Instrumente

en: Select all rows in this table
ro: Selectați toate rândurile din acest tabel

en: Deselect all rows in this table
ro: Deselectați toate rândurile din acest tabel

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: No style
ro: Fără stil

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
