UIkit (8.x-3.6) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Home
da: Hjem

en: new
da: ny

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Other
da: Anden

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Tools
da: Værktøjer

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: No style
da: Ingen style

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Card
da: Kort

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
