UIkit Admin (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Version
pt: Versão

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Web Server
pt: Servidor web

en: Database
pt: Base de dados

en: System
pt: Sistema

en: Changed
pt: Alterado

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Drag to re-order
pt: Arraste para reordenar.

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Edit summary
pt: Editar sumário

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
pt: Re-ordenar linhas por peso numérico em vez de as arrastar.

en: Show row weights
pt: Mostrar coluna de pesos

en: Hide row weights
pt: Ocultar coluna de pesos

en: Last Cron Run
pt: Última execução do Cron

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal

en: Show all columns
pt: Mostrar todas as colunas

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
pt: Mostrar as células da tabela que foram ocultadas para ajustar a tabela em ecrãs pequenos.

en: You have unsaved changes.
pt: Tem alterações não guardadas.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Aceda à <a href="@create_content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo

en: Hide lower priority columns
pt: Esconder colunas com menor prioridade

en: General System Information
pt: Informação Geral do Sistema
