UIkit Admin (8.x-2.0-rc3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Author
hi: लेखक

en: Version
hi: संस्करण

en: no screenshot
hi: कोई स्क्रीनशॉट  नहीं

en: Error
hi: त्रुटि

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Warning
hi: चेतावनी

en: System
hi: प्रणाली

en: Changed
hi: बदल गया

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Drag to re-order
hi: पुनःक्रमित करने के लिए खींचें|

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hi: इस तालिका में किये बदलाव प्रपत्र जमा होने तक नहीं सहेजे जा सकेंगे|

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hi: पंक्तियाँ को संख्यात्मक वजन के बजाय खींचकर पुनः क्रमित करे .

en: Show row weights
hi: पंक्ति वजन दिखाएँ

en: Hide row weights
hi: पंक्ति वजन छुपाएं

en: Checked
hi: जाँचा

en: Show all columns
hi: सभी स्तंभों दिखाएँ
