UIkit Admin (8.x-2.0-rc3) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Author
ro: Autor

en: Version
ro: Versiune

en: no screenshot
ro: nu este screenshot

en: Error
ro: Eroare

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Published
ro: Publicat

en: Warning
ro: Avertizare

en: System
ro: Sistem

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Errors
ro: Erori

en: Displays
ro: Afișări

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ro: Modificările efectuate în acest tabel nu vor fi salvate până când formularul nu este trimis.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ro: Acestă temă necesită versiunea PHP @php_required și este incompatibilă cu versiunea PHP !php_version.

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Hide summary
ro: Ascunde rezumat

en: Edit summary
ro: Editează rezumat

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ro: Re-aranjează rândurile după greutate numerică în loc de tragere.

en: Show row weights
ro: Arată greutățile rândurilor

en: Hide row weights
ro: Ascunde greutățile rândurilor

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Checked
ro: Bifat

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Show all columns
ro: Afișați toate coloanele

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
ro: Afișați celulele tabelului care au fost ascunse pentru a face ca tabelul să se încadreze într-un ecran mic.

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Hide lower priority columns
ro: Ascundeți coloanele cu prioritate mai mică

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
