UIkit Admin (8.x-2.0-rc4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Version
pt: Versão

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Web Server
pt: Servidor Web

en: Database
pt: Banco de dados

en: Published
pt: Publicado

en: System
pt: Sistema

en: Changed
pt: Alterado

en: Not published
pt: Não publicado

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Drag to re-order
pt: Arraste para reordenar

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Edit summary
pt: Editar resumo

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
pt: Reordenar linhas por altura numéria ao invés de arrastar.

en: Show row weights
pt: Exibir pesos das linhas

en: Hide row weights
pt: Ocultar pesos das linhas

en: Last Cron Run
pt: Última execução do Cron

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal

en: Show all columns
pt: Mostrar todas as colunas

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
pt: Mostrar células da tabela que foram ocultadas para que a tabela coubesse em uma tela pequena.

en: You have unsaved changes.
pt: Você possui alterações não salvas.

en: Last saved
pt: Salvo em

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi salvo

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Acesse a <a href="@create_content">página de criação de tipo de conteúdo</a> para incluir um novo tipo de conteúdo.

en: Hide lower priority columns
pt: Esconder colunas de menor prioridade

en: General System Information
pt: Informações Gerais do Sistema
