UIkit Admin (8.x-3.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Version
id: Versi

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Web Server
id: Server Web

en: System
id: Sistem

en: Installed
id: Terinstal

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Text Formats
id: Format teks

en: Last Cron Run
id: Cron Run Terakhir

en: Drupal Version
id: Versi Drupal

en: You have unsaved changes.
id: Anda mempunyai perubahan belum tersimpan.

en: Version: @module-version
id: Versi: @module-version

en: Requires: @module-list
id: Membutuhkan: @module-list

en: Required by: @module-list
id: Dibutuhkan oleh: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
id: Nama mesin: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
id: Informasi Sistem Umum
