UIkit Admin (8.x-3.0) - en to ne translation catalogue (21 entries)

en: Description
ne: विवरण

en: Version
ne: संस्करण

en: Name
ne: नाम

en: Help
ne: सहयोग

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Web Server
ne: वेब सर्भर

en: Database
ne: डेटाबेस

en: PHP
ne: पीएचपी

en: System
ne: प्रणाली

en: Installed
ne: स्थापित गरिएको

en: Memory limit
ne: स्मृति सीमा

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Text Formats
ne: पाठ ढाँचाहरू

en: Last Cron Run
ne: अन्तिम क्रोन रन

en: Drupal Version
ne: Drupal संस्करण

en: Version: @module-version
ne: संस्करण: @module-version

en: Requires: @module-list
ne: आवश्यक छ: @module-list

en: Required by: @module-list
ne: @module-list द्वारा आवश्यक

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ne: मेसिन नाम: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: General System Information
ne: सामान्य प्रणाली जानकारी
