UIkit Blog (8.x-2.0-beta2) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Content
cy: Cynnwys

en: Search
cy: Chwilio

en: Help
cy: Cymorth

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Create new account
cy: Creu cyfrif newydd

en: Custom date format
cy: Addasu fformat dyddiad

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal
