UIkit Blog (8.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Forgot password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Content
hu: Tartalom

en: Search
hu: Keresés

en: Help
hu: Súgó

en: Top
hu: Teteje

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Bottom
hu: Alja

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Custom
hu: Egyéni

en: Users
hu: Felhasználók

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Tabs
hu: Fülek

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Primary tasks
hu: Elsődleges feladatok

en: Secondary tasks
hu: Másodlagos feladatok

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
