UIkit Blog (8.x-2.0-rc1) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Content
ast: Conteníu

en: Search
ast: Guetar

en: Help
ast: Aida

en: Top
ast: Cimeru

en: Page title
ast: Títulu de la páxina

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Users
ast: Usuarios

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva
