UIkit Blog (8.x-2.0-rc2) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Forgot password?
da: Glemt password?

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Help
da: Hjælp

en: Page title
da: Sidetitel

en: Bottom
da: Bund

en: Custom
da: Tilpasset

en: Users
da: Brugere

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Create new account
da: Opret konto

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Tabs
da: Faner

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
