UIkit Blog (8.x-2.0-rc2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Content
nl: Inhoud

en: Search
nl: Zoeken

en: Top
nl: Bovenaan

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Custom
nl: Aangepast

en: Users
nl: Gebruikers

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Custom date format
nl: Aangepaste datumnotatie

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Node date format
nl: Datumnotatie van een node

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
