UIkit Blog (8.x-3.0-rc2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Forgot password?
pt: Esqueceu-se da senha?

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Pesquisar

en: Help
pt: Ajuda

en: Top
pt: Topo

en: Page title
pt: Título da página

en: Bottom
pt: Baixo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Users
pt: Utilizadores

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Bottom left
pt: Inferior esquerdo

en: Tabs
pt: Separadores

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Custom date format
pt: Formato da data personalizado

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador
