UIkit Components (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Medium
hi: माध्यम

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

[ctx: Text alignment]
en: Left
hi: बाएं

[ctx: Text alignment]
en: Center
hi: मध्य

[ctx: Text alignment]
en: Right
hi: दाहिने
