UIkit Grid (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: None
id: Tiada

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Views
id: View

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Medium
id: Sedang

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
id: Anda dapat menggunakan token bidang dari pada "Pola Penggantian" yang digunakan di "Tulis ulang output dari bidang ini" untuk semua bidang.

en: Custom column class
id: Kelas kolom kustom

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
id: Kelas tambahan yang diberikan pada masing-masing kolom. DIpisahkan dengan spasi.

en: Custom row class
id: Kelas baris kustom

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
id: Tambahan kelas yang diberikan pada setiap baris. DIpisahkan dengan spasi.
