UIkit Grid (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Medium
ro: Mediu

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ro: Puteți utiliza tokenuri de câmp în conformitate cu "Modelele de înlocuire" utilizate în "Rescrie rezultatul (output) acestui câmp" pentru toate câmpurile.

en: Custom column class
ro: Clasa personalizată a coloanei

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
ro: Clase adiționale furnizate pentru fiecare coloană. Separate printr-un spațiu.

en: Custom row class
ro: Clasa personalizată a rândului

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
ro: Clase suplimentare de furnizat pe fiecare rând. Separate prin spațiu.
