UIkit Grid (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: None
uk: Немає

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Views
uk: Види

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Medium
uk: Середній

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
uk: Можна використовувати замінники для усіх полів як це показано в розділі "Шаблони заміни", що використовується у розділі "Перезаписати вивід цього поля".

en: Custom column class
uk: Власний клас для колонки

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
uk: Додаткові класи надаються кожній колонці. Відокремлені пробілом.

en: Custom row class
uk: Власний клас рядка

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
uk: Додаткові класи надаються кожному рядку. Відокремлені пробілом.
